Osnovna škola Većeslava Holjevca Zagreb

« Siječanj 2018 »

TV Siget preporučuje...
Autor: Blanka Vugrinović, 11. 5. 2017.

HRVATSKA BAŠTINA

U svibnju, mjesecu  u kojem se obilježava Svjetski dan slobodnog informiranja, Dan Europe, Majčin dan, Međunarodni dan obitelji, Međunarodni dan muzeja, Svjetski dan kulturnog razvitka, Svjetski dan biološke raznolikosti te mnogi drugi važni datumi, naša se škola posvećuje i hrvatskoj kulturnoj baštini.

U Holjevcu već dugi niz godina djeluje izvannastavna aktivnost Male vezilje koju vodi učiteljica Blanka Vugrinović. Pogledajte kako one čuvaju naše stare običaje.

MALE VEZILJE

O hrvatskoj baštini snimljeni su mnogi dokumentarni filmovi. Tijekom 2016. godine snimljen je i ciklus dokumentarnih filmova Hrvatski velikani koji se je prikazivao na Hrvatskoj radioteleviziji.

Pod vodstvom autora Roberta Knjaza u osam nastavaka predstavljene su hrvatske povijesne osobe poput bana Josipa Jelačića, Nikole Šubića Zrinskoga, Stjepana Radića, Nikole Tesle, Fausta Vrančića, Marina Držića, Ivana Mažuranića i Ivane Brlić Mažuranić te Vatroslava Lisinskoga i Ivana Zajca.

Sve velikane serija pokušava prikazati u zabavnijemu tonu što je našim učenicima svakako privlačnije.

Ako ste propustili koju seriju, donosimo vam poveznicu na stranicu videoteke multimedijske usluge HRTi.

Priloženi dokumenti:
MALE_VEZILJE.pdf (951.39 KB)