Osnovna škola Većeslava Holjevca Zagreb

« Travanj 2018 »

Svjetski dan voda

U utorak, 27.3.2018.  učenike prvih razreda  posjetile su tri vrtićke skupine sa svojim odgajateljicama s ciljem oblježavanja Svjetskog dana voda. Uzbuđeni prvašići  su im, kao ponosni domaćini,  poželjeli dobrodošlicu pjesmom o školi. Uzbuđenje je je raslo i zbog susreta sa svojim tetama. Jedva su čekali pokazati  što su naučili proučavanjem, istraživanjem i pokusima o vodi u kvizu znanja. Uz zavidno znanje  djeca su pokazala suradljivost i zajedništvo radom  u grupi.

Uslijedilo je  čestitanje na znanju  i dobroj zabavi uz ugodno čavrljanje, pjesmu i pokoji slatkiš.

Za kraj su nam gosti otpjevali pjesmu na engleskom jeziku stvarajući rimu koju su lančano, uz pomoć odgajateljice, prenijeli na sve prvašiće. Hvala im na tome.

U znak sjećanja na dolazak u školu prvašići su gostima poklonili poruke - kapljice o vodi.

Zahvaljujemo na posjetu i pozdravljamo do novog susreta na koji su nas pozvali u goste gdje ćemo, recikliranjem  i kvizom znanja, obilježiti Dan planeta Zemlje.