Korisnik:
Lozinka:
KUTAK ZA RODITELJE

Susret u Španjolskoj, KA2 projekt, "Europska škola za novog građanina"

Pet učenika petih i jedna učenica šestog razreda naše škole,  s ravnateljem i troje  učitelja, proveli su tjedan dana, od 8. do 14. 4. 2018. ,  u španjolskom gradiću Azuqueca de Henares, nedaleko Madrida.

Učenici su boravili u obiteljima  svojih vršnjaka Španjolaca, upoznavali

jezik, kulturu i način života svojih prijatelja. Sudjelovali su u nastavnim aktivnostima i  radionicama u kojima su stjecali  jezične i digitalne vještine. Posjetili smo Gradsku vijećnicu i upoznali gradonačelnika Azuquece de Henares. Naša Franciska Jakobović (5.b)  predstavljala je Hrvatsku  i na tečnom engleskom jeziku ispričala svoje dojmove o boravku u Španjolskoj.

Na zajedničkim terenskim nastavama upoznali su kulturno-povijesne  znamenitosti Madrida, kao što su Kraljevska palača, Povijesni centar, katedrala Almudena, Gradski trg te poznati El Retiro park. Bili su  u madridskom Nacionalnom arheološkom muzeju te upoznali  Španjolsku od prapovijesti  do današnjih dana. Posjetili su muzej Prado i vidjeli slike poznatih španjolskih slikara El Greca, Velasqueza i Goye te su u parovima, sa svojim domaćinom,  uočavali teme i motive karakteristične za određenog slikara uz unaprijed pripremljena pitanja.

Upoznali su toplinu i gosotoljubivost svojih domaćina i stekli nove prijatelje za cijeli život.

To je uistinu bilo  jedno vrijedno,  uzbudljivo i nezaboravno iskustvo.

objavio: Tatjana Vugriniček Dobrijević   datum: 18. 4. 2018.

« Studeni 2018 »