ŠKOLSKI  KURIKUL  2020./2021.

Osnovna škola Većeslava Holjevca školskim kurikulom utvrđuje primarno dugoročni i kratkoročni plan i program izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti, a sekundarno i ostale oblike nastave – dodatnu i dopunsku nastavu te nastavu izbornih predmeta, ali i druge odgojno-obrazovne aktivnosti, programe i projekte škole.

Školski kurikul utvrđuje:

• aktivnost, program, projekt
  • ciljeve aktivnosti, programa, projekta
  • namjenu aktivnosti, programa, projekta
  • način realizacije aktivnosti, programa, projekta
  • vremenik aktivnosti, programa, projekta.

Ciljevi i zadaće školskog kurikuluma jesu:

• osigurati sustavan način učenja o svijetu, prirodi, društvu, ljudskim dostignućima, o sebi i drugima;
  • poticati i kontinuirano unaprjeđivati intelektualni, tjelesni, estetski, društveni, moralni i duhovni razvoj učenika, u skladu s njegovim sposobnostima i sklonostima;
  • stvoriti uvjete da svako dijete uči i bude uspješno;
  • osposobiti učenike za učenje, naučiti ih kako učiti i pomoći im u učenju;
  • pripremiti učenike za mogućnost iskušenja koja ih čekaju u životu;
  • poučiti učenike vrijednostima dostojnih čovjeka;
  • uključivanje obitelji i zajednice u proces poučavanja i učenja;
  • pozitivno školsko ozračje kojemu je zadaća prilagođavanje različitim potrebama učenika, ono sadrži sve odgojne elemente koji odražavaju samostalnost, kooperativno učenje, interakciju s materijalima, rad u grupi, paru i individualno, a uključuje i brigu o estetskom uređenju prostora unutar i izvan škole.

SADRŽAJ:

ŠKOLSKI KURIKUL 2020./2021.

ZAKLJUČNA RIJEČ

Školski kurikul odnosi se prvenstveno na detaljan plan izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti (izvanučionična nastava) koji smo za Vas i pripremili.

Osim tih planova školski kurikul sadrži i plan izvođenja dodatne, dopunske i izborne nastave. S obzirom na zakonsku odredbu provedbe preventivnih programa - zdravstvenog odgoja i građanskog odgoja i obrazovanja  donosimo Vam i plan izvođenja tih programa, ali i ostalih posebnih programa i projekata Škole.

Školski kurikul je dokument koji se neprestano nadograđuje i proširuje, zbog čega ova inačica plana i nije konačna, nego je sklona izmjenama, a i ovisna je o mogućnostima realizacije plana.

Tijekom školske godine realizacije planova (opis događanja i fotografije) bit će pravovremeno objavljene u obavijestima odnosno novostima na web-stranici Škole.

Školski kurikul koji smo izradili sadrži kako je već navedeno opće planove ostalih odgojno-obrazovnih oblika rada: dodatne i dopunske nastave, izvannastavne aktivnosti te izvanškolske (terenske) aktivnosti kao i preventivne i posebne programe i projekte škole, koji će s vremenom postati specifičniji, poglavito kada na snagu stupi Nacionalni okvirni kurikul.

Nadamo se da će Vam naš Školski kurikul omogućiti uvid u kvalitetu našeg neposrednog rada i stvaralaštva kojeg smo s tom namjerom oplemenili fotografijama naših učenika i njihovih radova.

U skladu sa zakonskim odredbama Školski kurikul Škole  je objavljen na našoj web-stranici, kako je i propisano, radi dostupnosti roditeljima, učenicima i svim zainteresiranima sudionicima odgojno-obrazovnog sustava.

« Rujan 2020 »