> O školi  > Knjižnica  > Događanja

450.godišnjica rođenja Williama Shakespearea u međupredmetnoj nastavi

Autor: Višnja GrahovacJasna Šojer, 26. 5. 2014. 12:17

Engleski jezik i Knjižnični odgoj i obrazovanje ujedinili su ovaj put snage u međupredmetnoj nastavi da bi obilježili 450. godišnjicu rođenja engleskog barda Williama Shakespearea.  Nakon čuvenog prizora na balkonu u dramskoj izvedbi Veronike i Frana, trebalo je u grupama istražiti informacije o slavnom piscu, izdvojiti najvažnije, oblikovati informacije u Power Point prezentaciju i na kraju sve to usmeno izložiti. Jesmo li spomenuli da su sve morali napraviti na engleskom jeziku. Djeluje zahtjevno?

Za 8c razred bio je to piece of cake.

Uz dramske igre i učenje je zabavnije

Autor: Jasna Šojer, 26. 5. 2014. 12:02

Dramske metode za poticanje motivacije i pozitivnog ozračja u učionici (Action Methods Improving Motivation and Quality in the Learning Environments) seminar je u organizaciji European Bridges Consultinga koji potiče uporabu dramskih igara s ciljem poboljšavanja grupne povezanosti i grupne dinamike.  Seminar je pohađala knjižničarka Jasna Šojer, a svoja iskustva prenijela je zainteresiranim kolegicama u školi i isprobala u radu s učenicima nižih razreda koji su abecedu učili na posve neobičan način.

TKO JE UBOJICA S FACEBOOKA?

Tko je ubojica s Facebooka, o kakvoj je krađi riječ i tko se komu osvetio, imali su prilike doznati učenici OŠ Trnsko i OŠ Većeslava Holjevca u petak 21, ožujka 2014. na promociji knjige Mate Milasa Ubojica s Facebooka u knjižnici Savski gajAutor knjige, omiljeni profesor Milas iz OŠ Većaslava Holjevca,  otkrivao je tajne uspješnog pisanja i važnost googlanja kad je riječ o zanimljivim informacijama i provjeri točnosti podataka. Profesor Milas otkrio je učenicima i koliko je autobiografskog u knjizi te koje su situacije i likovi preuzeti iz stvarnog života. Dakle, želite li otkriti jeste li i vi možda neki od likova u ovim krimi pričama, svakako pročitajte knjigu.

PIŠEM TI PRIČU I POVRATAK VITEŠTVA

DRUŠTVO KNJIŽEVNIKA ZA DJECU I MLADE

Čarolija bajke s Jasnom Held

Kako to izgleda kad se odjednom nađete u zlatnim dvorima, družite s prelijepim princezama i hrabrim vitezovima, siromasima koji zbog svoje hrabrosti zasluže ruku kraljevne i postanu mudri vladari, otkrili su učenici prvih i drugih razreda naše škole družeći se s Jasnom Held. Školski sat proletio je u trenu, a učenici su otvorenih usta i očiju slušali osebujno pripovijedanje najpoznatije hrvatske pripovjedačice bajki.

Novi nastavak snimanja Bibliovodiča za tinejdžere : KAKO POSTATI SLAVAN?

Susreli smo se sa Silvijom Šesto i... bili ODUŠEVLJENI

- Ona je duhovita, zabavna, urnebesna! - komentirali su učenici nakon susreta s književnicom Silvijom Šesto u knjižnici Savski gaj. Jednosatno upoznavanje s knjigama koje je napisala proletjelo je u trenu, a provokativna pitanja i komentari naprosto su mamili na sudjelovanje u komunikaciji. A tek čitanje pojedinih poglavlja iz romana! Kao da je autorica zavirila u dječje glave i otkrila sva njihova razmišljanja i tajne. Nadamo se da ćemo je opet vidjeti na Interliberu s "teškom" temom "Kako komunicirati s roditeljima". Zar je takvo što uopće moguće?

Mjesec hrvatske knjige traje od 15. listopada do 15. studenoga. 2012. Kao i svake godine knjižnice grada Zagreba organizirale su Nacionalni kviz za poticanje čitanja. I vi se možete uključiti!

Naslov i tema kviza u 2012. godini je: OVE SU KNJIGE NAGRAĐENE - PROVJERI ZAŠTO!

Treba pročitati knjige

Julijana Matanović i Anka Dorić: One misle da smo male

Nada Mihelčić: Zeleni pas

Jasminke Tihi-Stepanić: Imaš fejs? .

Nakon čitanja, rješavate kviz online. Knjige i potrebnu pomoć kao i dostupno računalo dobit ćete u školskoj knjižnici. Više o kvizu možete pročitati na stranici http://www.kgz.hr/default.aspx?id=1621

Posjet Interliberu nezaobilazan je događaj u studenome. Na tom se knjigosajmu  nađe knjiga za svaki ukus i svaki džep. Predstave, radionice, susreti s piscima, za svakog ponešto. Nemoj ga propustiti!

Za Noć vještica 31. 10. rezbarit ćemo bundeve i čitati strašne priče. Tko se ne boji neka dođe.

PROČITAJ KNJIGU I OSVOJI NAGRADU!
KAKO?
NIŠTA LAKŠE!
Uključi se u nacionalni kviz za poticanje čitanja koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba.

Način provođenja kviza

Nacionalni kviz za poticanje čitanja  provodi se on-line u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske a putem knjižnica, škola i kulturnih društava i u dijaspori.
Svi pristigli kvizovi bit će pregledani do 25. listopada 2012. godine.

Zanima li te sudjelovanje, svrati u knjižnicu i saznaj više.