Misija i vizija

”Koje su vrijednosti škole kakvu želimo?”,
prvo je pitanje koje si postavljamo kada razmišljamo o funkciji i zadaći naše Škole.
Vizija je potreba stvaranja zajedničkog cilja, izražava naše vrijednosti i način kako ćemo ih
ostvariti. Stvaranje zajedničkog cilja podrazumijeva vodstvo temeljeno na suradnji i dijalogu te
međusobnom uvažavanju. Demokratskim vođenjem stvara se poticajna klima u kojoj je
moguće razvijati i graditi sljedeće vrijednosti: odgovornost, znanje, humanost, kreativnost,
otvorenost uma, pravednost i socijalnu inteligenciju. Razvojem navedenih vrijednosti odgajamo
pojedince koji će moći racionalno sagledavati svoje jake strane ali i mane, pojedince koji će
voditi brigu o budućnosti i planirati je, pojedince koji će znati upravljati sobom i svojim
emocijama.

MOTO
SUVREMENO OBRAZOVANJE I ODGOJ SVAKOM UČENIKU

Programi i projekti škole

Školski Preventivni programi provode se na Satu razrednika u okviru Zdravstvenog odgoja te Građanskog odgoja i obrazovanja kao što se ti i ostali programi Škole navedeni u nastavku provode u nekim svojim segmentima u svim nastavnim predmetima, u učioničnoj i izvanučioničnoj/terenskoj nastavi, jednopredmetno i međupredmetno.

Osim zakonski određenih programa, u školi se provode posebni programi: program Restitucije školske discipline, Program pružanja zaštite i sigurnosti učenika (UNICEF-ov program Prekini lanac), program Razvoj socioemocionalnih kompetencija učenika, program Zdravstvene zaštite učenika, program Profesionalnog informiranja i usmjeravanja učenika i Antikorupcijski program, potom se provodi program rada s učenicima s osobitim potrebama – učenici s teškoćama i daroviti učenici (od ove nastavne godine uvodi se eksperimentalno za učenike RN) te program popularizacije Prirodoslovlja za darovite učenike, predmetne nastave.

Od međunarodnih programa izdvajamo CAP i TEEN CAP, Udruge Korak po korak, Zagreb, Program suzbijanja trgovanja ljudima, Crveni križ, Zagreb, potom, program UNICEF-a Prekini lanac i UNICEF-ov Projekt Škole za Afriku, UNICEF RH.