Upisno područje

Osnovnu školu Većeslava Holjevca polaze učenici naselja Siget koje graniči s naseljima Sopot, Trnsko i Podbrežje.

Ulice: Aleja pomoraca, Alkarski put, Avenija Većeslava Holjevca parni brojevi od broja 2 do 34 i od broja 38 do kraja, Brajkovićev prilaz, Brodograditeljska aleja, Froudeova, Park Hrvatske mornarice, Park mladenaca, Radmanovačka, Resselova, Siget, Sortina, Trg senjskih uskoka, Visinov prilaz.

O upisu

Upis djece u osnovnu školu provodi se prema planu upisa koji donosi Gradski ured za obrazovanje, sport i mlade Grada Zagreba na temelju upisnih područja utvrđenih u skladu s odredbama članka 16. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

U prvi razred obveznoga osnovnog obrazovanja upisuju se djeca koja do 1. travnja tekuće godine imaju navršenih šest godina života. Iznimno, a na zahtjev roditelja, sukladno rješenju Gradskog ureda, u prvi razred može se upisati dijete koje do 31. ožujka tekuće godine nema navršenih šest godina života. Iznimno, a na zahtjev stručnog povjerenstva škole, sukladno Gradskog ureda, djetetu se može odgoditi upis u prvi razred osnovne škole za jednu školsku godinu.

Prije redovitog upisa u prvi razred osnovne škole stručno povjerenstvo škole utvrđuje psihofizičko stanje djeteta. Psihofizičko stanje djeteta, odnosno učenika utvrđuje se i radi prijevremenog upisa, odgode ili privremenog oslobađanja od upisa u prvi razred osnovne škole, privremenog oslobađanja od već započetog školovanja i radi utvrđivanja primjerenog školovanja. Psihofizičko stanje djeteta, odnosno učenika utvrđuje stručno povjerenstvo upravnog odjela Gradskog ureda. Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, odnosno učenika te sastav stručnih povjerenstava propisuje ministar nadležan za obrazovanje, uz prethodnu suglasnost ministra nadležnog za poslove zdravlja.

Odmah po podnošenju prijave, roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmete, produženi boravak i sl. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.